Через “Закон Савченко” на волю може вийти жорстокий серійний маніяк, який полював на дітей

Винний у розбійному нападі і зґвалтуваннях школярок отримав 15 років позбавлення волі, але може вийти раніше терміну, передає Корпція.Інфо.Популярне: Скаржитеся на спеку? Ви просто не знаєте новий прогноз погоди, вже сьогодні всі катастрофічно зміниться

Зіньківський райсуд засудив до 15 років позбавлення волі жителя одного з сіл Гадяцького району Полтавської області за порушення 3 статей КК України: ч.1 ст. 197 (Розбій), ч.4 ст. 152 (Зґвалтування малолітньої або малолітнього), ч.3 ст. 153 (Насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом).

Про нюанси слідства у цій справі «Полтавщині» розповів начальник управління прокуратури Полтавської області Андрій Жилін.

Серія нападів на неповнолітніх і малолітніх дівчаток Гадяча почалася в березні 2016 року. Тоді невідомий напав на місцеву жительку 1998 року народження. Вона відштовхнула його і забігла в магазин, звідки на місце викликали поліцію. Правоохоронці встановили, що нападник – чоловік невисокого зросту – заволодів мобільним телефоном старшокласниці і її рюкзаком.

В ході слідства було відпрацьовано близько 200 чоловік, які могли бути причетні до нападу.

У квітні того ж року, ввечері, невідомий напав і вчинив насильство над 10-річною школяркою. Почалася нова серія відпрацювань, опитувань очевидців. В один із днів на вулиці від поліції почав тікати місцевий житель, невисокого зросту. Після його затримання з'ясувалося, що в момент скоєння останнього нападу, він знаходився недалеко від цього місця. Частково він підходив і під опис нападника. Суд, вибираючи запобіжний захід, врахував, що затриманий має проблеми з розумовим розвитком, тому випустив його під домашній арешт. Це обурило громадськість Гадяча і прокуратура опротестувала це рішення. У травні місяці чоловіка знову взяли під варту. Був проведений ряд експертиз.І знову в травні відбувається третій напад і вже друге згвалтування. І знову малолітньої школярки. Вона затрималася по дорозі додому, що стурбувало її батька, який вийшов на вулицю і по слідах знайшов і свою дочку, і побачив злочинця. Останній став відмахуватися від батька жертви ножем, тому чоловік не зміг його затримати самостійно. Незабаром до процесу затримання підключилася поліція, яка незабаром і зловила маніяка.

Проведені експертизи підтвердили, що в руки правоохоронців на цей раз попався справжній злочинець – непрацюючий, неодружений, який перебував у розшуку після викрадення автотранспорту місцевий житель, 1990 р.н.. Він деякий час переховувався в сусідній області, але потім знову з'явився в Гадячі, де проживала його мати. Виходив на вулицю переважно ввечері, вів потайний спосіб життя. Експерти визнали його психічно здоровим, хоча його тяга до скоєння згвалтувань малолітніх не вписується в загальнолюдське поняття «нормальна людина».

Попереднього затриманого звільнили з-під варти, держава виплатила йому 50 тис грн компенсації.


Як повідомив прокурор Андрій Жилін, в даний час прокуратура оскаржить рішення суду першої інстанції, який застосував до гвалтівника норми «закону Савченко». За його словами, на жаль, прийняття цього закону дозволило багатьом злочинцям, які вчинили тяжкі злочини, вийти на свободу, щоб далі продовжити свій «промисел». Про один такий характерному випадку недавно писала «Полтавщина».
Поділитись в Google Plus