Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою набуває чинності


Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою набула чинності сьогодні, 1 серпня.
Про це повідомив посол України в Канаді Андрій Шевченко.
"Вільна торгівля між Україною та Канадою почнеться 1 серпня. Канада зробила свій подарунок нам до Дня Конституції: ми отримали урядову ноту про завершення всіх внутрішніх процедур для набуття чинності Угоди про вільну торгівлю. У нас подвійне відчуття: фініш і старт - два в одному. Це історичний момент, який підсумовує колосальний пласт роботи наших дипломатів і політиків. Але це і початок набагато більш значущого етапу: час наповнювати цю Угоду життям - контрактами, робочими місцями й інвестиціями", - зазначив він.

Також читайте: Угода про зону вільної торгівлі з ЄС і Канадою відкриває для України нові можливості, якими ми вже починаємо користуватися, - Гройсман

Нагадаємо, угоду про вільну торгівлю між Україною та Канадою було підписано в Києві 11 липня 2016 року. Верховна Рада України ратифікувала її 14 березня 2017 року. Президент України Петро Порошенко підписав закон про ратифікацію 3 квітня 2017 року.

Так, передбачають, що угода з 1 серпня скасує 98% тарифів на українські товари, які експортують у Канаду, для канадських товарів відразу буде скасовано 72% тарифів, а упродовж 7 років безмитний експорт зросте до 98%.

Крім того, угода взаємно відкриває ринки державних закупівель.

Окремі розділи угоди захищають електронну комерцію та інтелектуальну власність. 
Поділитись в Google Plus