“Краще померти одній людині, ніж загинути всьому світу”: найважливіші свята у серпні – що не можна робити і ні в якому разі говорити у ці дні

У преподобного Серафима Саровського запитали: "Чому не виконуються передбачення старших?" На що він відповів: "Тому що ви їх не слухаєте". Хотілося б кожній людині донести в серці ту істину, в якій є Бог", – говорить намісник Києво-Печерської лаври владика Павло, передає Корупція.Інфо

 "Можна перемогти людину, але не Бога"

"Ми багато років говоримо про милосердя, правду Божу, яку ніхто ніколи не переможе, – напучує владика Павло. – Можна перемогти людину, можна розорити місто, країну, але Бог непереможний. Фарисеї і книжники думали, що вони перемогли Христа, розп'яли Його на хресті. Але вони не зрозуміли до кінця пророчі слова первосвященика Каяфи, який сказав: "Краще померти одній людині, ніж загинути всьому світу". Христос розп'ятий нас заради, заради нашого спасіння, щоб врятувати кожну людину окремо. Христос страждає як людина і воскресає як Бог, руйнуючи узи пекла, і дає людині можливість досягти Царства Небесного".

Свята серпня: думка владики

"Август ділиться на дві частини: до чотирнадцятого серпня немає поста, тільки пісні дні середа і п'ятниця, які пісні протягом всього року, – напучує намісник Києво-Печерської лаври владика Павло. – Тоді як 14 серпня, в свято мучеників Маккавеїв, ми вступаємо в строгий Успенський піст, який триватиме до світлого свята Успіння Пресвятої Богородиці, 28 серпня. Божа Матір отримала благовістя від Архангела Гавриїла про народження Христа, так Вона отримала і благовістя про перехід від земного життя до життя вічного. Вона готує себе до цієї воістину великої події.

МОЛИТВИ ПЕРЕД СНОМ. Часто ми говоримо: так, смерть нам не страшна, але ми тільки так говоримо. Але чомусь ніхто не хоче вмирати! Всі до останнього шукають лікарів. Ми переносимо безліч операцій і тримаємося за життя, і ніхто не хоче усвідомити сам сенс слова "смерть". Що це – перехід до вічності, тимчасовий сон перед вічними благами або стражданнями. Увечері, відходячи до сну, людина повинна підготувати себе молитвами, попросити у Господа допомоги, зміцнення, настанови. Тому що нікому не відомий час його смерті. Ми не можемо порівнювати себе з преподобним Антонієм або з Іоанном багатостраждальним, великомучениками Георгієм, Пантелеймоном, Катериною та іншими великими Божими угодниками, якщо не служимо Господу, як вони. Не обманюйся, християнин!ЩО РОБИТЬ ТВОЯ ДУША. Людині буде те, що вона заробила своїм життям, як попрацювала в очищенні своєї душі. Твоє життя визначає твоє буття у вічності. Якщо ти віддався повністю на служіння Богу, тоді ти отримаєш милість Божу. Дуже легко визначити, на якому ми шляху – праведності чи гріховності. Якщо ми живемо не за заповідями, але говоримо лише "я вірую в душі" і боїмося подивитися, що ж твоя душа робить, кому молитви підносимо, – горе нам тоді.

Божа Матір являє нам приклад християнської блаженної кончини, гідної проживання Небесного. Цариця Цариць після Свого Успіння стає співправителькою зі Своїм Божественним Сином, не залишаючи землю до другого пришестя Спасителя. Тому, шановний читачу, пройшовши пісні дні цього суворого Успенського посту, ми повинні підготувати себе до вічності. Свято Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа дається нам як відрада і розрада, в зміцнення наших духовних і тілесних сил.
ЗБІР ПЛОДІВ ДУШІ. Преображення відбувалося приблизно за тиждень до страждань Христа. Господь узяв учнів і звів на гору Оливну, передбачивши їм, що буде. Як Христос повинен буде постраждати і воскреснути з мертвих. Але сказав, щоб одкровення це вони не розповідали, поки не прославиться Син Людський. Піст дає можливість перетворення людини, переосмислення свого життя і схід до Господа. Щоб зрозуміти, чи є у нас любов, терпіння, лагідність, милосердя, смиренність – ці дари Святого Духа, або ми переповнені всякою гидотою диявольською. Щоб не забували, що "злій душі важко жити в нашому злому тілі". Тому що душа по природі християнка і тоне під важким тягарем гріховності, який нехтує плоть окаянна. Тілом, яке повернеться в землю, щоб зотліти і знову воскреснути для вічного блаженного життя.
Серпень – місяць дозрівання плодів, плодів не тільки для тіла, але і для душі. Плодами серпня ми будемо харчуватися майже рік, до наступного плодоношення. Так само слід наситити і свою душу Божественними дарами.

ПРО ВІДПОЧИНОК. У той же час серпень – місяць відпусток, але відпочивати потрібно мудро і смиренно, щоб не скотитися до вседозволеності, що карається смертю. Ми завжди повинні пам'ятати, що життя – це дар Божий людині, щоб отримати вічне блаженство. Ми повинні завжди бути готовими до переходу у вічність, навіть у відпустці, і не забувати причаститися Христових таємниць в піст і гідно зустріти Господа, який приймає на руки душу Своєї Матері, в день Успіння Пресвятої Богородиці. У той день, за переказами, навіть оливкові дерева в Віфанії схиляють свої голови (бо там проходила Божа Матір) в знак скорботи від втрати Матері Нашої.


ЩО ВЗЯТИ З СОБОЮ. Я б радив людям, які дотримуються посту, не їхати в ці дні в країни, де не визнають християнський піст, де сповідують інші релігії. Ми повинні пам'ятати, що все нам дозволено, але не все на користь. В Успенський піст дозволяється один раз риба – на свято Преображення Господнього. В суботу і неділю дозволяється тільки масло, в інші дні – пост строгий. Візьміть в дорогу просфору. Вдома її можна порізати і посушити. Можна взяти святу воду з собою, тільки покладіть у валізу, щоб у вас не відібрали її на митному контролі в аеропорту. Свята вода допоможе вам кожен день зміцнювати свою душу благодатною силою Божественної любові".
Поділитись в Google Plus