21 серпня день стане ніччю. Нас чекає рідкісна подія! (фото)


Ось як до нього підготуватися...


Наближається 21 серпня 2017 року — дата, коли ненадовго день перетвориться на ніч. Глядачі в Сполучених Штатах і частково в регіонах Атлантичного і Тихого океанів будуть свідками цього рідкісного явища — повного сонячного затемнення. У тих, хто зможе його спостерігати, дух захопить, передає Ukr.Media.

Походження сонячного затемнення знають всі. Земля, Місяць і Сонце шикуються в одну лінію. Місяць перекриває сонячне світло, що падає на Землю, викликаючи темну тінь на планеті.

Але наскільки добре ви знайомі з цим явищем? Давайте подивимося на деякі цікаві факти.

Сонячне затемнення зовсім відрізняється від місячного затемнення


Місячне затемнення відбувається частіше, ніж сонячне. Воно може бути пару раз в рік. Це відбувається, коли Земля проходить між Сонцем і Місяцем. В цей час Земля кидає тінь на поверхню Місяця. Якесь світло доходить до Місяця, а синій колір фільтрується земною атмосферою. Тому ми зазвичай бачимо яскраво-червоний Місяць.

Сонячне затемнення буває рідше, ніж місячне


Сонячне затемнення — явище надто рідкісне. Зазвичай воно відбувається приблизно раз у два роки, і бачать його не всі жителі Землі. В цей час Місяць проходить між Сонцем і Землею. Оскільки Місяць набагато менший від Землі, вона кидає меншу тінь. Як наслідок — затемнення спостерігається тільки в деяких частинах світу. При повному сонячному затемненні замість сонця можна побачити так звану корону.

Це повне сонячне затемнення, яке буде видно в США вперше за останні майже 40 років!


НАСА повідомляє, що останнє повне сонячне затемнення в Північній Америці відбулося 26 лютого 1979 року. Найкраще його можна було спостерігати на північно-заході Сполучених Штатів і на південно-заході Канади. Саме це робить затемнення особливою подією. Можна сказати, що удача спостерігати сонячну корону буває лише раз у житті.

На деякий час дуже сильно знизиться температура повітря


В 1834 році було повне сонячне затемнення, яке призвело до падіння температури на 28 градусів. Уявіть собі перепад — з 24°С до 8°С. І це практично моментально!

На цей раз не очікується такого значного зниження температури. Прогнозують, що вона знизиться всього на 10 градусів. Незважаючи на те, що Сонця видно не буде, буде потрібний захист для очей


Те, що Місяць на пару хвилин закриває Сонце, зовсім не означає, що явище можна спостерігати без спеціальних пристосувань. І ні в якому разі не дивіться прямо на Сонце!

Деякі компанії випускають окуляри для спостереження за затемненням. Але закоптити скельце можна і самим. Але пам'ятайте — не користуйтеся звичайними сонцезахисними окулярами під час затемнення, вони не забезпечують нормальну захист.

У США рідко спостерігається повне сонячне затемнення


Повне сонячне затемнення— дуже рідкісне явище через невелику тінь, яку відкидає Місяць на Землю. Область в Сполучених Штатах, де можна буде спостерігати, називається «дорога повного затемнення». Її ширина всього 112 кілометрів.

Тільки ті, хто перебуває у цій вузькій зоні, зможуть спостерігати повне сонячне затемнення. А ті, хто знаходиться за межами цієї зони, зможуть побачити часткову тінь. Але в будь-якому випадку це неймовірно красиве видовище!

Воно триває всього пару хвилинЛюди, які знаходяться на «дорозі повного затемнення», зможуть спостерігати незабутнє видовище усього 2 хвилин 40 секунд. Якщо ви не знаходитесь в цьому секторі, затемнення буде ще коротше, можливо, всього кілька секунд.

В цей раз повне сонячне затемнення побачать жителі штатів Орегон, Айдахо, Вайомінг, Небраска, Канзас, Міссурі, Іллінойс, Кентуккі, Теннессі, Джорджія, Північна Кароліна і Південна Кароліна.

Всі затемнення триватиме лише півтори години


За словами представників НАСА, сонячне затемнення почне свою подорож по США в 10:16 ранку, а закінчиться приблизно через півтори години в Південній Кароліні.

Сфотографувати сонячне затемнення дуже складно


Зробити гарний кадр повного сонячного затемнення — це не лише справжнє мистецтво, і наука. Тому любителям краще не витрачати даремно час зі своєю камерою (і тим більше телефоном!), а спостерігати це явище і запам'ятати його.

Можливо, включиться вуличне освітлення


Місяць рухається перед Сонцем, кидає тінь на Землю, завдяки чому день на короткий час перетвориться в ніч. Якщо по шляху проходження затемнення спрацюють датчики, то ліхтарі горітимуть як в темний час доби. Небо буде трохи дивного кольору. Ті, хто не перебуває в зоні повного затемнення, все одно зможе вдень побути в сутінках і спостерігати небо незвичайного кольору.

Приготуйтеся до шоу!


Поділитись в Google Plus