У неділю Україна святкуватиме День Європи


Цього дня Представництво Європейського Союзу в Україні разом із Консультативною місією ЄС організовує декілька заходів для жителів та гостей Києва.


В офіційному відкритті заходу о 12.00 на Софійській площі столиці візьмуть участь міністр закордонних справ України Павло Клімкін, голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі, представників посольств країн-членів ЄС, віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, міський голова Києва Віталій Кличко.

В рамках відкриття за участі оркестру та хору пролунають пісні кожної країни-члена Євросоюзу. На Софійській площі облаштують «Європейське містечко», яке складатиметься з павільйонів, що представлятимуть Україну, кожну державу-члена Євросоюзу, Єврокомісію та міжнародні організації. У павільйонах презентуватимуть географію, культуру, історію найбільших міст країн ЄС, сувенірну продукцію, національні страви. Очікуються заходи для дітей та дорослих, серед яких - змагання, фотовиставка, дитячий куточок та багато іншого. Біля одного зі стендів, присвячених проектам ЄС, можна буде обговорити питання, пов’язані з безвізовим режимом для громадян України, а також будь-яку подорож до Європи. Заходи будуть організовані у тісній співпраці з Міністерством закордонних справ, Києвом та більш як 10 країнами-членами ЄС і національними установами культури.

На святі будуть представлені Болгарія, Велика Британія, Італія, Кіпр, Латвія, Німеччина, Польща, Румунія, Фінляндія, Франція. Після офіційної частини святкування продовжиться о 17.00 виступами українських колективів, зокрема гурту «ТНМК». Завершиться святкування Дня Європи у Києві о 21.30.

Довідка. День Європи – свято, яке відзначається у країнах Євросоюзу 9 травня. В Україні День Європи офіційно відзначається у третю суботу травня, згідно з указом президента від 19 квітня 2003 року. Це свято жителі України відзначають як день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.Поділитись в Google Plus