Нацкомісія обіцяє знизити тарифи на тепло для населення

Нова методологія і тарифи на розподіл природного газу дозволять зменшити тарифи на теплову енергію і відповідно розмір платіжки за послугу з централізованого опалення для населення.
Про це йдеться в повідомленні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.


"Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, проведені розрахунки тарифів на теплову енергію для першої групи ліцензіатів, які можуть бути схвалені для отримання пропозицій зацікавлених сторін з урахуванням: нової методології визначення і розрахунку тарифів на послуги з розподілу природного газу; нового рівня мінімальної заробітної плати, передбаченого законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік". Середнє зменшення тарифу за вказаними ліцензіатам становитиме близько 60 грн за 1 Гкал, або більше 5% від діючого на сьогоднішній день тарифу на теплову енергію", - говориться в повідомленні.

У той же час розрахункове зменшення розміру платіжки за послугу з централізованого опалення може становити і великі величини.

Так, згідно з розрахунками НКРЕКУ, для сім'ї, яка мешкає в однокімнатній квартирі, зменшення становитиме майже 300 грн; для родини, яка проживає в двокімнатній квартирі, - понад 400 грн.

У НКРЕКУ уточнили, що розрахунки для першої групи були виконані по 11 підприємствам, що здійснюють ліцензовану діяльність в різних регіонах України з об'ємом корисного відпуску майже 40% від загального обсягу корисного відпуску ліцензіатів Нацкомісії.

Раніше глава НКРЕКУ Дмитро Вовк повідомив про відставку всього складу Комісії. Зараз йде формування номінаційної комісії для відбору кандидатів на посади членів НКРЕКУ.

Джерело
Поділитись в Google Plus